Ochronniki słuchu do strzelania

Każdy strzelec wie, jak bardzo ważna jest ochrona słuchu. Nawet krótkie oddziaływanie nadmiernego hałasu może spowodować poważne i nieodwracalne uszkodzenia słuchu. Dlatego odpowiednie dobrane ochronniki słuchu są niezbędne. Pasywne ochronniki słuchu to te, które tłumią hałas. Osiąga się to poprzez zastosowanie pianek lub gąbek dużej gęstości, są odpowiednio ukształtowane i dopasowane czasze. Pasywne ochronniki słuchu są przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników broni krótkiej oraz osób stale zawodowo narażonych na wysoki hałas, którzy wymagają wysokiej ochrony np. sędziów strzeleckich czy instruktorów.

Pasywne ochronniki słuchu – 3M PELTOR

Nasza firma D.A.S. AGAT jest bezpośrednim dystrybutorem w Polsce produktów 3M PELTOR. Firma PELTOR jest światowym liderem w zakresie słuchawkowych zestawów komunikacyjnych do użytku w hałaśliwych i niebezpiecznych warunkach. Nasze ochronniki słuchu PETLOR 3M sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Pasywne ochronniki słuchu 3M PELTOR są wygodne, lekkie a dzięki specjalnej konstrukcji są wygodne oraz zapewniają niewielki nacisk na skórę. Firma PELTOR spełnia najbardziej rygorystyczne normy dotyczące tłumienia, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty.

Pasywne ochronniki słuchu

Pasywne ochronniki słuchu są w stanie pochłaniać drgania mechaniczne, które dzięki słuchawką ochronnym nie docierają do narządu słuchu. Dźwięki są tłumione bez względu na fale akustyczne, dlatego sygnały alarmowe nie są tak słyszalne jak w aktywnych ochronnikach słuchu. Specjalna konstrukcja zapewnia maksimum komfortu podczas długiego noszenia. Zapewniają one dostosowanie do kształtu głowy i zmniejszają nacisk punktowy. Ochronniki słuchu produkowane są w wielu kolorach. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie uszu strzelca w plenerze a przede wszystkim na krytej strzelnicy. Dla strzelców, którzy nie lubią używać stoperów powinni zainteresować się pasywnymi ochronnikami słuchu. Ich kształt przypomina duże słuchawki, dlatego czasami nazywane są słuchawkami strzeleckimi.

Sortuj: